Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Поводом празника Дана српског јединства, слободе и националне заставе у школи су одржане пригодне активности: 1) Прочитан је допис о празнику из Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања. 2) Чула се песма Љубивоја Ршумовића „Домовина се брани лепотом“. 3) Ученици су поред заставе Србије каква је била за време Првог светског рата причали…

Дан српске заставе и српског јединства

Наша школа је обележила Дан српске заставе и српског јединства. Ученица осмог разреда, Јована Нинковић, рецитовала је помало заборављену песму “Српској застави” Лазе Костића. Песма нас је подсетила на славне претке, али и опоменула будуће генерације, да је Српска застава страдање, понос, храброст и на крају магична нада свеколиког српског рода. ЖИВЕЛА СРБИЈА!